snoop dogg dredhja e hashashit me ka bere edhe kuzhinier 511x416 - Snoop Dogg: Dredhja e hashashit më ka bërë edhe kuzhinier

Këngëtari i famshëm Snoop Dogg mori famë në vitet ’90, teksa për herë të parë u shfaq duke dredhur hashash në klipin e tij.

Së fundmi, ai i besoi të gjithë teksa vendosi që të zhvillojë një karrierë të re edhe në kuzhinë.

Ai sapo ka publikuar një libër recetash me titull “From Crook to Cook”, që përkthyer në shqip i bie “Nga mashtrues, në kuzhinier”.

snoop dogg dredhja e hashashit me ka bere edhe kuzhinier - Snoop Dogg: Dredhja e hashashit më ka bërë edhe kuzhinier

Këngëtari thotë se rrokullisja e fletëve të hashashit dhe cigares e ka bërë mjeshtër për të rrokullisur dhe mbushur sushi.

Në librin e recetave të tij, dominojnë më shumë sallatat jeshile dhe ushqimet e gjelbra në përgjithësi.

“Të gjelbrat duhet edhe t’i hash, jo vetëm t’i tymosësh”, thotë ai në librin e tij.

snoop dogg dredhja e hashashit me ka bere edhe kuzhinier 1 - Snoop Dogg: Dredhja e hashashit më ka bërë edhe kuzhinier

Snoop Dogg thotë se karrierën si kuzhinier e ka nisur teksa punonte në një kuzhin të “MC Donald’s”.

Përveç ushqimeve, këngëtari është shumë i zoti edhe në përgatitjen e pijeve dhe koktejeve të ndryshme. /Telegrafi/

snoop dogg dredhja e hashashit me ka bere edhe kuzhinier 2 - Snoop Dogg: Dredhja e hashashit më ka bërë edhe kuzhinier

Snoop Dogg (Foto: Matt Winkelmeyer/Getty Images/Guliver)

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.