playfest1 560x416 - Sot fillon edicioni i 3 i PlayFest

Playfest po feston edicionin e tij të tretë. Programi i festivalit do të përbëhet nga një formë e larmishme e arteve të ndryshme, punëtori, seminare, platforma stand up, speak out, ekspozita, festivali për fëmijë, si dhe përqafimi i dy zhanreve më të veçantë si muzika jazz dhe elektronike.

Prej 5-7 gusht do të kemi kënaqësinë të presim profesionistë të njohur si pjesë e platformës sonë Stand Up, Speak Out, e cila mbledh së bashku figura që ndikojnë drejtpërdrejt në formimin e një shoqërie me iniciativat dhe aktivitetet e tyre frymëzuese.

Rexhep Rifati – Gazetar (Gjysmë shekulli i gazetarisë)

Atdhe Hetemi – Themelues @ TAG Digital (Shkencat Humane Dixhitale; pasuria e këtij shekulli!)

Nderim Duni – Artist Surrealist (Mendja e pavetëdijshme si mënyrë e krijimit të artit)

225502345 1576838925819907 2461604351521849700 n - Sot fillon edicioni i 3 i PlayFest

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.