31234960 2066542526916788 6162524942949679104 o1 560x416 - Sot fillon faza e dytë e Superligës, luhen tri sfida

Me tri ndeshje që zhvillohen sot dhe po aq të shtunën në kuadër të javës së 12-të të IPKO Superligës fillon faza e dytë e Kampionatit të sivjetmë të Kosovës në futboll.

Sot, Drita luan në udhëtim te KEK-u, ndërsa dy takime tjera janë Ballkani-Liria dhe Ferizaj-Flamurtari.

Pa i nënçmuar ndeshjet e sotme, vetë pozita e skuadrave në tabelë, por edhe synimet e tyre, bën që ato të ditës së shtunë të parashikohen si më interesante.

Pa dyshim që përballja ndërmjet Trepçës ’89 dhe Feronikelit vlerësohet si kryendeshje e kësaj jave, duke marrë parasysh se mitrovicasit tashmë e kanë kapur ritmin e kërkuar prej shumë kohësh, derisa skuadra nga Drenasi synon që pas humbjes nga Gjilani t’i rikthehet fitores dhe të vazhdojë kryesimin e renditjes.

E premte:
Ferizaj – Flamurtari
Ballkani – Liria
KEK-u – Drita

E shtunë:
Trepça ’89 – Feronikeli
Gjilani – Prishtina
Drenica – Llapi

Ndeshjet fillojnë në orën 13:45.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.