Loading...

Spitali i Ferizajt po vazhdon me zgjerimin e kapaciteteve operative.

Në këtë spital, këtë javë për herë të parë është realizuar vendosja e protezës së gjurit nga ekipa operatore ortopedike.

Drejtori i këtij spitali, Dr Jeton Zeqiri, ka njoftuar se kjo është hera e parë që një protezë gjuri është vendosur në spitalin regjional të Ferizajt.

Këtë protezë e vendosën dyshja e specialistëve: Dr Visar Nushi dhe Dr Enver Ismaili, me ndihmën e anesteziologt Dr Njazi Vishi.

Ndryshe, vetëm kohë më parë, në këtë spital është realizuar edhe gastroskopia e parë me ndihmën dhe vullnetin e mirë të mjekut specilist Dr Vllaznim Fazliu.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.