31948074 1732784606771114 5149176904661598208 n e1528221136951 1528222323 88778161 560x347 - Stuhi breshëri në Ferizaj

Territori i Komunë së Ferizajt, sot është përfshirë nga një stuhi breshëri.
Sipas disa fotografive të dërguara në KALLXO.com, shihet stuhia e breshëritë në Komunën e Ferizajt.

Të reshurat e breshërit këto ditë ka pas edhe në komuna tjeta, e të cialt kanë shkaktuar edhe dëme në kulturat bujqësore.

31956450 1732784720104436 1066960362697392128 n e1528221123170 1528222309 72193781 - Stuhi breshëri në Ferizaj

bre 650x358 1528222304 5713751 - Stuhi breshëri në Ferizaj

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.