surprize presidenti ua ben dhurate punetoreve 20 milione dollare foto video - Surprizë! Presidenti ua bën dhuratë punëtorëve, 20 milionë dollarë (Foto/Video)

Presidenti dhe ish-drejtori ekzekutiv i Bayada Home Health, Mark Bayada, i cili është në procesin e kthimit të kompanisë së tij miliardëshe në një organizatë jofitimprurëse, njoftoi të martën se do të japë 20 milionë dollarë për 32,000 punonjësit e tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për shpërblime të cilat arrijnë deri në 8,500 dollarë për një terapist fizik dhe gati 7,000 dollarë për një infermiere veterane. Ekzekutuesit marrin më shumë.

Është një mënyrë, tha Baiada, për të treguar “mirënjohjen dhe vlerësimin e thellë” të tij për punëtorët që kanë ndihmuar kompaninë të kujdeset për njerëzit në shtëpi që nga viti 1975.

surprize presidenti ua ben dhurate punetoreve 20 milione dollare foto video - Surprizë! Presidenti ua bën dhuratë punëtorëve, 20 milionë dollarë (Foto/Video)

Siç thuhet më tej, një staf i kaloi zarfat disa punonjësve në skenë që prisnin në pritje të “dritës së gjelbër” të Baiada për t’i hapur ato dhe për të parë se çfarë do të merrnin.

Merari Singh, një menaxher i operacioneve klinike, i cili gjithashtu punon në fundjavë si një infermier, u trondit dukshëm pas njoftimit.

“Ai kurrë nuk përfundon të më surprizojë mua”, tha Singh, 42 vjeç, i cili ka qenë me kompaninë për shtatë vjet.

surprize presidenti ua ben dhurate punetoreve 20 milione dollare foto video 1 - Surprizë! Presidenti ua bën dhuratë punëtorëve, 20 milionë dollarë (Foto/Video)

Ndërsa Nicole Green, një infermiere pediatrike 48-vjeçare që punon në South Jersey, tha se do të përdorte paratë që ajo mori për tre vjet shërbim për shpenzimet e kolegjit të vajzës së saj në vjeshtën tjetër.

“Jam e shastisur nga mirënjohja dhe bujaria”, ka thënë Green. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.