FC8CA597 38AE 4E2A 8816 D9DFB08730BB 696x391 640x3601 560x360 - Tejkalimi më i “çmendur” i bërë ndonjëherë, ja çfarë rrezikon vozitësi në Kosovë (Video)

Në shumë raste vozitës të shumtë rrezikojnë në komunikacion duke bërë tejkalime nga më të ndryshmet.

Por një rast i fundit ka mundur të përfundojë shumë tragjikisht për disa persona.

Vozitësi i veturës Opel Corsa ka bërë një tejkalim nga anësorja të një kamioni duke rrezikuar kështu jetën e tij dhe të tjerëve në këtë anë, transmeton Indeksonline.

Në videon në fjalë shihet qartë rreziku i kësaj vozitjeje që thjeshtë mund të quhet si një lloj “çmendurie” në komunikacion.

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.