telefoni i palosshem i lg mund te lansohet ne ces 2019 560x416 - Telefoni i palosshëm i LG mund të lansohet në CES 2019
telefoni i palosshem i lg mund te lansohet ne ces 2019 - Telefoni i palosshëm i LG mund të lansohet në CES 2019

Shumica e cikleve të fundit të lajmeve të dedikuara për telefonat e palosshëm kanë zbarkuar me Samsung. Raporti i fundit i të ardhurave të kompanisë përmend këto pajisje si shtyllë ku do të mbështetet divizioni i pajisjeve mobile.

Por rivali LG duhet të llogaritet poashtu.

Gazetari i rrjedhjeve të famshme, Evan Blass, ka postuar në Twiiter se LG do të nisë një telefon të palosshëm në ngjarjen teknologjike CES 2019.

Digital Trends ka folur me kreun e komunikimit të korporatave globale të LG, Ken Hong, në lidhje me thashethemet dhe ai u përgjigj se “gjithçka është e mundur në CES”.

Që nga gushti, LG ka depozituar më shumë patentë sesa Samsung në teknologjitë telefonike të palosshme, por do të nevojiten më shumë fakte bindëse për një produkt të gjeneratës së parë për të fituar interesim tek konsumatorët. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.