vrasje 700x386 660x330 780x4391 1 560x416 - Tentim vrasje në Ferizaj, arrestohet i dyshuari

Një person është arrestuar në Ferizaj mesnatën e së premtes, pasi dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri një person tjetër.

Policia raporton se viktima ka prnauar tretman mjekësor, kurse i dyshuari është ndaluar për 48 orë me urdhër të prokurorit kujdestar.

Po ashtu nga i dyshuari është konfiskuar një AK/ 47 me dy copë fishekë

“Ferizaj 07.05.2020-23:50. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti pas një mosmarrëveshje ka qëlluar me armë zjarri viktimën mashkull kosovar. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor, ndërsa nga i dyshuari është konfiskuar një AK/ 47 me dy copë fishekë.  Me vendim të prokurorit kujdestar, të dyshuarit i është caktuar masa e ndalimit për 48 orë”, thuhet në raportin e policisë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.