arme1 560x360 - Trafikim me armë në Ferizaj

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës së djeshme është raportuar për trafikim me armë në Ferizaj.

Lidhur me rastin nga njësitet e Drejtorisë për Hetimin e Krimit të Organizuar, janë bastisur shtëpitë e dy të dyshuarve meshkuj shqiptar, me ç’rast është gjetur dhe konfiskuar një armë-pistoletë me pesë fishekë.

Nuk raportohet për të arrestuar kurse me urdhër të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.