FB IMG 1625343099454 852x4601 1 560x416 - Trio Mosso mban koncert ne Ferizaj

Sonte në Ferizaj, Trio Mosso ka mbajtur një koncert artistik në Ferizaj. Në këtë koncert kanë marrë pjesë zyrtarë nga Drejtoria për Kulturë, Rini dhe Sport, drejtues të shkollës së muzikës “Çesk Zadeja”, nxënës të kësaj shkolle si dhe mysafirë të tjerë.

Në këtë koncert me flaut është paraqitur Arjeta krosa, violoncelo Arbëresha Ademi dhe në piano Rinor Aliu.
Koncerte të tilla pritet të mbahen edhe në të ardhmen.
FB IMG 162534310300211 - Trio Mosso mban koncert ne FerizajFB IMG 162534309577411 - Trio Mosso mban koncert ne FerizajFB IMG 162534308801611 - Trio Mosso mban koncert ne FerizajFB IMG 162534312818111 - Trio Mosso mban koncert ne Ferizaj

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.