tuna e dua vendlindjen time por ne shqiperi kam kaluar vitet me te rendesishme 560x416 - Tuna: E dua vendlindjen time, por në Shqipëri kam kaluar vitet më të rëndësishme
tuna e dua vendlindjen time por ne shqiperi kam kaluar vitet me te rendesishme - Tuna: E dua vendlindjen time, por në Shqipëri kam kaluar vitet më të rëndësishme

Prej vitesh pjesë e tregut muzikor shqiptar, Altuna Sejdiu mbetet një nga këngëtaret e suksesshme dhe ndër më të komentuarat në tregun muzikor shqiptar. Kudo ku përmendet emri i saj bëhet bujë dhe publiku ka kuriozitet të dijë çdo të re nga jeta e saj.

E ftuar në “Xing me Ermalin”, Tuna është shprehur se vitet më të bukura i ka kaluar në Shqipëri duke theksuar se nuk do që të krijojë përçarje, sepse e do shumë vendin e saj.

“Shqipërinë e dua shumë, nuk dua të tingëllojë klishe, por në Shqipëri kam kaluar vitet më të rëndësishme”.

Lexo po ashtu:

“Janë vitet ku kam marrë shkollë nga spektaklet. Këtu kam marrë një super përvojë. Sa i përket spektakleve dhe shou-ve nuk ia jap dorën as Maqedonisë, as Kosovës.

“Ju në Shqipëri jeni njëshi për këtë gjë. Jo rastësisht jam ndër vite këtu dhe nuk jam as në vendlindjen time, as në Kosovë”, citon Xing.al fjalët e këngëtares.

“Ne shqiptarët jemi e zeza vetes dhe nuk dua të fus përçarje. Unë jam shqiptare e Maqedonisë, nuk jam maqedonase se shumë herë e kam thënë këtë”.

“Pra vij nga Maqedonia, jam e shpërngulur në Kosovë, jetoj dhe veproj aty ndërkohë që shumicën e projekteve dhe karrierën time artistike e veproj në Shqipëri. Unë e dua vendlindjen time më shumë se gjithçka në këtë botë”, ka thënë Tuna.

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.