auto moti1496215699 770x4501 560x416 - Ulje e temperaturave, shi dhe vranësira në Kosovë

Ditëve në vijim mot i ndryshueshëm, me diell dhe shi
Sot, mbi vendin tonë, parashihet të mbajë mot me vranësira të pjesshme të cilat më të theksuara mund të jenë në orët e pasditës. Temperaturat do të sillën në mes 15 e 28 gradë Celsius.
Edhe të premten pritet të kemi mot me vranësira të pjesshme të cilat në orët e pasditës do të jenë më të theksuara. Temperaturat do të shënojnë ngritje të lehtë ato do të sillën në mes 16 e 30 gradë Celsius.

Sa i përketë fundjavës ajo parashihet të jetë e ndarë në dysh: të shtunën pritet të kemi mot kryesisht të kthjellët, kurse të dielën mund të ketë vranësira të pjesshme që mund të sjellin edhe riga shiu.

Temperaturat do të sillën në mes 16 e 29 gradë Celsius.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.