auto asss15953543711 560x416 - Vdes motra e parë medicinale nga Ferizaj

Ka vdekur motra e parë medicinale shqiptare në Ferizaj, Nadije Ilazi.

Telegram ngushëllime ka shprehur kryetari i kësaj komune, Agim Aliu.

Ai ka thënë se Ferizaj mbeti pa një shembull që duhet ndjekur e familja pa më të dashurën familjare.

Telegram ngushëllimi:

Ndarja nga jeta e motrës së parë medicinale shqiptare në Ferizaj e rrethinë, qytetares shembullore, Nadije Ilazi na pikëlloi të gjithëve.

I pari i Ferizajt, Agim Aliu përmes telegramit, ngushëllon familjen Ilazi, miqtë, dashamirët e të njohurit të të ndjerës.

“Sot kësaj bote i dha lamtumirën, shembulli i qytetares, të përkushtuarës së jashtëzakonshme në profesion, motrës së parë medicinale shqiptare në Ferizaj e rrethinë, Nadije Ilazi. Ferizaj mbeti pa një shembull që duhet ndjekur e familja pa më të dashurën familjare. Familje e respektuar Ilazi, punonjës shëndetësor, dashamirë e të njohur të të ndjerës, pranoni ngushëllimet tona të sinqerta. Zonjës Nadije, i qoftë i lehtë dheu i Kosovës” përfundon telegramin e ngushëllimit, Kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.