auto mjeket 116398609441 560x416 - Vdes shtatzëna në Shtime, burri akuzon mjekët për moskujdes

Një grua shtatzënë bashkë me fëmijën e saj ka vdekur dhe siç ka njoftuar burri i saj në polici, kjo ka ndodhur për shkak të trajtimit të pandërgjegjshëm mjekësor apo moskujdesit.

Sipas raportit të policisë, rasti ka ndodhur në Shtime.

“Më 24.01.2022 ankuesi mashkull kosovar, ka raportuar se për shkak të trajtimit të pa ndërgjegjshëm mjekësor apo mos kujdesit, bashkëshortja e tij viktima femër kosovare e cila ka qenë shtatzënë së bashku me fëmijën e saj kishte ndërruar jetë.

Rasti është në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.