Loading...

Një përleshje masive ndërmjet nxënësve të klasës së njëmbëdhjetë dhe dymbëdhjetë në gjimnazin “Shaban Hashani” në Ferizaj ka nxitur udhëheqësit e kësaj shkolle dhe Policinë e Kosovës të nisin hetime për t’i kuptuar shkaqet e përleshjes së tyre.

Gjatë së enjtes udhëheqësit e kësaj shkolle nëpërmjet një video- incizimi të publikuar nëpër rrjete sociale kanë identifikuar të gjithë nxënësit e përfshirë në këtë përleshje brenda oborrit të shkollës.

Ndaj tyre janë shqiptuar vërejtje me shkrim, ndërkohë që disa prej tyre mund edhe të përjashtohen nga shkolla.

Në këtë përleshje, e cila ka ndodhur para pak ditësh, nuk ka pasur të lënduar.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.