w 54 560x416 - Vërshohet rruga në magjistralen Ferizaj-Prishtinë (FOTO)

Rruga magjistrale Ferizaj-Prishtinë sërish është vërshuar nga të reshurat e sotme. Kjo po paraqet vështirësi për qarkullimin e automjeteve të cilat po detyrohen të shfrytëzojnë pjesët anësore të rrugës për të kaluar këtë pjesë të vërshuar.

Këto vërshime në këtë pjesë po paraqesin probleme edhe për bizneset rreth magjistrales.
Si duket këto probleme do ta përcjellin këtë pjesë edhe për një kohë, pasi kjo pjesë është nën menaxhimin e Ministrisë së Infrastrukturës dhe ndërrimi i shpeshtë i Qeverive ka bërë që projekti i paraparë për këtë rrugë të shtyhet dhe të mos fillojë asnjëherë.

Së fundi edhe në kohën e Qeverisë Hoti u aktualizua edhe njëherë se kjo pjesë e rrugës do të bëhet me katër korsi deri te hyrja e autostradës, por a do të fillojë kjo tash pritet të shihet.

Deri atëherë qytetarët me makina duhet të kenë kujdes gjatë reshjeve në këtë pjesë ndërsa bizneset do të përballen me pasojat e bllokimit të kësaj pjesë sa herë ka të reshura.

137522852 150826366626809 2027737121341451846 n - Vërshohet rruga në magjistralen Ferizaj-Prishtinë (FOTO)

137580868 409473086934098 5076310633624554403 n - Vërshohet rruga në magjistralen Ferizaj-Prishtinë (FOTO)

137223668 241625290817837 2856605995031803171 n - Vërshohet rruga në magjistralen Ferizaj-Prishtinë (FOTO)

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.