Aksident ne Ferizaj

Një vetaksident trafiku ka ndodhur sot rreth orës 04:10 minuta në rrugën ,,Rexhep Bislimi” në Ferizaj, ku si pasojë kanë humbur jetën dy persona.

Policia thotë se sipas raporteve të para, rasti ka ndodhur kur ngasësi i veturës Opel Tigra, 27 vjeçar me inicialet E.M, duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes me kushtet e rrugës, ka humb kontrollin mbi automjetin dhe ka dalur nga rruga duke goditur një shtyllë, me ç’rast vozitësi dhe pasagjeri, sipas mjekëve, kishin pësuar lëndime të rënda trupore.

Si pasojë ngasësi i automjetit ka ndërruar jetë në emergjencën e Ferizajt, kurse pasagjeri është dërguar në QKUK Prishtinë, ku pas një kohe ka ndërruar jetë.

Trupat e pajetë të viktimave me urdhër të Prokurorit dërgohen në Institutin e mjekësisë ligjore për obduksion.

Me rast janë duke u marrë hetuesit e Njësitit të trafikut rrugor në bashkëpunim me Prokurorin e Shtetit.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.