w 10 560x416 - Video e papublikuar deri më tani: Ja çka bëri policia menjëherë pas shpërthimit në Ferizaj

Pas shpërthimit që ndodhi në qendrën tregtare në Ferizaj i menjëhershëm ka qenë intervenimi i policisë dhe zjarrfikësve.

Në një video të bërë nga një qytetarë shihet se policia dhe zjarrfikësit ishin në vendin e ngjarjes kur ende po dilte tym pas shpërthimit që ndodhi në lokal.

Në video shihen edhe shumë qytetarë të cilëve po u jepet ndihmë jashtë lokalit. Sipas informacioneve lëndime të lehta morën edhe qytetarë të cilët ishin kalimtar të rastit të cilët nuk ishin brenda lokalit.

Gjatë ditës së djeshme ndodhi një shpërthim i fuqishëm në një restaurant tek “The Village” në Ferizaj, ku mbetën të lënduar mbi 40 persona e disa prej tyre janë në gjendje të rëndë.

https://fb.watch/2RDq6wYsG_/

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.