304101987 370832481923683 1247804888203827582 n e1662284798486 780x4391 1 560x416 - Vozitë me shpejtësi deri në 192 km/h, gjobitet me 300 euro dhe i merret patentë shoferi ferizajasit

Policia e Kosovës në rajonin e Ferizajt ka gjobitur një person pasi i njëjti ishte duke vozitur me shpejtësi deri në 192 km/h, në zonën e kufizimit 50 km/h.

Sipas policisë, vozitësi ishte i moshës 25 vjeçare.

Përpos dënimit me 300 euro, në patentë iu shqiptuan 3 pikë negative dhe iu hoq e drejta për 3 muaj të vozisë.

“Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, mbrëmë në ora 21:20 ka ndaluar shoferin i cili me automjetin e udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje në komunikacion, tejkalim i shpejtësisë në rrugën magjistrale Ferizaj-Prishtinë, saktësisht në fshatin Prelez të Ferizajt, ku në zonën e kufizimit 50 km/h zhvilloi shpejtësi 192 km/h. Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet N. H., i moshës 25 vjeçar i shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 300 euro, 3 pikë negative dhe tre (3) muaj masë mbrojtëse (heqje e patentë shoferit). Ai në tërësi e pranoi kundërvajtjen e shkaktuar”, njofton policia.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.