Untitled 706x4801 1 560x416 - Voziti dyfish më shumë se shpejtësia e lejuar, gjobë 500 euro ndaj shoferit në Ferizaj

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka gjobitur një vozitës me 500 euro dhe i është hequr patent shoferi.

I njëjtit, sipas forcave të rendit, ka vozitur në shpejtësi dyfish më shumë sesa është e lejuar.

“Policia Rajonale e Komunikacionit Rrugor në Ferizaj, mbrëmë rreth orës 21:05  ka ndaluar shoferin i cili me automjetin e udhëtarëve shkaktoi kundërvajtje në komunikacion, tejkalim i shpejtësisë në rrugën ‘’Driton Islami ’’ në Ferizaj, ku në zonën e kufizimit 50 km/h zhvilloi shpejtësi 113 km/h”, thuhet në njoftim.

Sipas PK-së, i vozitësi e ka pranuar kundërvajtjen e shkaktuar.

“Në lidhje me këtë policia, ndaj shoferit me inicialet A.K (M/K) i moshës 35 vjeçar i shqiptoi një gjobë, sipas ligjit të komunikacionit rrugor, 500 euro , 5 pikë negative dhe një vit (1) masë mbrojtëse ( heqje e patent shoferit”, thuhet në njoftim.

Në fund, policia ka kërkuar bashkëpunim nga qytetarët për të raportuar të gjitha shkeljet në komunikacion.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.