ylli i filmit it jackson robert scott luan rolin e nje djaloshi te fiksuar ne horrorin the prodigy 560x416 - Ylli i filmit “It”, Jackson Robert Scott luan rolin e një djaloshi të fiksuar në horrorin “The Prodigy”
ylli i filmit it jackson robert scott luan rolin e nje djaloshi te fiksuar ne horrorin the prodigy - Ylli i filmit “It”, Jackson Robert Scott luan rolin e një djaloshi të fiksuar në horrorin “The Prodigy”

Është publikuar paraqitja e parë e shkurtër e filmit horror, “The Prodigy”, që do të nisë shfaqjen nëpër kinema në vitin e ardhshëm.

“The Prodigy” është një realizim i ri i regjisorit Nicholas McCarthy, ndërsa skenarin e ka shkruar Jeff Buhler.

Ngjarja e filmit flet për një nënë, e cila është e shqetësuar për sjelljet e djalit të saj dhe dyshon se diçka e mbinatyrshme ndikon tek ai.

[embedded content]

Nënën e djaloshit e luan Taylor Schilling, e cila është bërë e njohur me rolin e saj në hitin e Netflixit, “Orange Is the New Black”.

Ndërsa Jackson Robert Scott e luan rolin e djaloshit, teksa njihet për pjesëmarrjen e tij në filmin “It” të Stephen King.

[embedded content]

Krahas tyre, ekipin e aktorëve e përbëjnë edhe Brittany Allen, Colm Feore, Peter Mooney, Olunike Adeliyi dhe shumë të tjerë.

“The Prodigy” do të jepet premierë më 8 shkurt 2019 në Amerikë, ndërsa më pas do të nisë shfaqjen nëpër vendet tjera të botës. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.