zjarri naten1 560x398 - Zjarrfikësit shuajnë zjarrin në Bibaj të Ferizajt

jë zjarr në afërsi të fshatit Bibaj të Ferizajt ishte ndezur gjatë ditës së sotme, megjithatë pa ndonjë rrezik.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Ferizajt, Agim Gashi ka konfirmuar për Koha.net se zjarrfikësit kanë arritur të shuajnë zjarrin.

“Ka pasur zjarr në fushë në fshatin Bibaj. Policia e Zjarrfikësit kanë dalë në vendin e ngjarjes. Njësiti i zjarrfikësve ka arritur të shuaj zjarrin”, ka thënë Gashi.

Ditës së sotme zjarre ka pasur në Obiliq, Prishtinë, e Podujevë.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.