genc hamiti1 560x416 - ZYRTARE: Genc Hamiti largohet nga Ferizaj

Genc Hamiti nuk është më pjesë e Ferizajt. Njëri prej lojtarëve më të mirë në vitet e fundit në futbollin kosovar ka përfunduar aventurën e tij me bardhekaltërit.

“Prej sot nuk jam më pjesë e Ferizajt. Kemi arritur marrëveshjen për largim, ndwrsa kam oferta nga disa klube tw Superligws, tw cilat jam duke i shqyrtuar”, ka deklaruar Hamiti për Gazetën Olle.

Lojtari drenicas iu bashkua Ferizajt në verë nga Drenica, ndërsa më herët ka bërë karrierë edhe në Prishtinë dhe Hajvali.

Genci luan në pozitat mesfushor dhe sulmues.

Nga Ferizaj sot u largua edhe mbrojtësi Albert Kaqiku.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.