ferizaji 77061 560x416 - ​Ferizaj pranon grant prej 300 mijë eurosh për performancë të mirë në 2017

Në ceremoninë e organizuar nga Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal, kryetari i komunës së Ferizajt Agim Aliu pranoi mirënjohje për rezultatet e arritura në përmirësimin e shërbimeve komunale, gjegjësisht rritjes së performancës në shërbimet ndaj qytetarëve.

“Komuna e Ferizajt ka përfituar nga granti i performancës një shumë prej afro 300,000€. Edhe kjo ngjarje është pjesë e angazhimeve të MAPL-së për të inkurajuar Komunat e Republikës së Kosovës për të shfrytëzuar sistemin e performancës për përmirësimin e ofrimit të shërbimeve publike komunale për qytetarët”, ka njoftuar zyra për informim e komunës së Ferizajt. /KosovaPress/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.