download 13 21 560x374 - ​Profesionistët shëndetësor në Ferizaj gjatë izolimit u kujdesen edhe për shëndetin mendor

Kryetari i komunës së Feriyajt, Agim Aliu ka thënë se Shtabi Emergjent i Ferizajt për përballjen me pandeminë COVID-19, herët e kuptoi se përveç masave mbrojtëse e kufizuese në dobi të shëndetit publik, një brengë zinte edhe shëndeti mendor gjatë izolimit, duke u përkujdesëm që me dhjetëra vajza e djem, burra e gra të përçojmë çdo ditë zërin profesional tek dhjetëra-mijëra ferizajas.

Ai ka falenderuar energjiplotëve psikologë, psikiatër, mjek familjar, logopedë, kler fetar e profesionistë të shëndetit mendor që për afro 100 ditë ndatë më të shtrenjtat e të vlefshmet këshilla, rekomandime e biseda tejet të nevojshme për qindra e mijëra ferizajas, përmes shërbimit psikologjik, logopedik e konsultave psikologjike falas që ofruat.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.