1415018 large1 560x400 - ​Pyetja që duhet t’ia bëni vetes për jetë më të lumtur


Shumica e njerëzve janë shumë të nxënë, arrijnë të kryejnë të gjitha obligimet e tyre, mirëpo nganjëherë harrojnë të ndajnë kohë për veten.

Një hap i rëndësishëm drejt lumturisë, është që kohë pas kohë të kujdeseni për balancë në jetë. Pushoni një moment, dhe pyesni për nevojat tuaja.

Është me rëndësi që këtë pyetje të ja bëni vetes sa më shpesh. Nganjëherë keni nevojë për shëtitje, nganjëherë për librin tuaj të preferuar, apo pak shoqëri.

Pyetni veten: Çka kam nevojë unë dhe trupi im tani?

Ju e dini më së miri se çka ju duhet emocionalisht dhe fizikisht, andaj siguroni që të ndani më shumë kohë për këto nevoja.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:


Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.