ferizaj 11 560x416 - 21 raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Ferizaj vazhdon të jetë ndër komunat më të prekura nga infeksionet me koronavirus në nivel vendor.

Gjatë ditës së djeshme në qytetin e Ferizajt janë konfirmuar edhe 21 raste të reja, duke çuar totalin në 153 raste.

Por janë edhe tre pacientë të shëruar që çon totalin e tyre në 133, ndërkohë që janë 42 raste aktive dhe dy persona kanë vdekur.