lajmet e fundit zeropese.com ferizaj1 560x416 - 96% e gjimnazistëve nga ‘Kuvendi i Arbërit’ në Ferizaj kanë kaluar testin e maturës

Me përqindje të kalueshmërisë në Testin e Maturës Shtetërore afër 96%, Gjimnazi “Kuvendi i Arbërit” dëshmon se është një nga shkollat elite të Republikës së Kosovës. 540 nxënës kanë kaluar Testin e Maturës në afatin e qershorit duke u regjistruar në universitetet më të mira të vendit e disa prej tyre në universitetet më prestigjoze të botës.
Nxënësve tonë iu dëshirojmë rezultate të jashtëzakonshme në garën e tyre të gjatë të diturisë! Është njoftuar kështu në faqen zyrtare të Gjimnazi “Kuvendi i Arbërit” – Faqja Zyrtare.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.