Loading...

Studimet e fundit kanë treguar se mëngjesi nuk është i mirë nëse dëshironi të humbisni peshë.

Personat që hanë mëngjes janë më të prirë të kenë konsum më të lartë të kalorive.

Por Akademia e Ushqimit dhe Dietës rekomandon të hani mëngjesin si një mënyrë efektive për të marrë lëndë ushqyese dhe për të menaxhuar peshën.

Por në studimet thuhet që nëse ngrënë mëngjes ngadalë atëherë do të filloni të humbisni yndyrën.

Ajo që preferohet më së shumti është modeli 10 orësh. Ky model do të thotë t’i hani të gjitha ushqimet që keni për t’i ngrënë gjatë ditës brenda 10 orëve.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.