aksident1 - Aksident në Brezovicë, tre të lënduar

Policia e Kosovës për rajonin e Ferizajit ka konfirmuar për “Indeksonline” se ka ndodhur një aksident mes dy veturave në rrugën për në Brezovicë.

Zëdhënësi i PK-së për këtë rajon, Agim Gashi ka thënë se si pasojë e këtij aksidenti kanë pësuar lëndime tre persona.

Sipas tij, të njëjtit janë duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Ferizajit.

“Mund të konfirmojë se ka ndodhë një aksident rrugës për Brezovicë. Si pasojë e këtij aksidenti tre persona kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar në Spitalin Rajonal të Ferizajt për trajtim mjekësorë. Sipas, ekipit mjekësorë të lënduarit nuk kanë marr lëndime serioze nga aksidenti”, ka thënë Gashi.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.