auto 41744461 1304465989696591 6984142291069829120 n15370300381 560x416 - Vishnjet lulëzojnë për së dyti në Ferizaj

Një rast i pazakontë ka ndodhur në Ferizaj pasi pemët e vishnjave kanë lulëzuar për herë të dytë brenda sezonit.

Në disa fotografi shihen lulëzimi i vishnjave dhe njëra prej pemëve ka filluar të bëjë fryt.

Ai ka thënë se asnjëherë më parë nuk ka ndodhur kjo dhe sipas tij moti i përzier me shi dhe diell ka ndikuar që vishnjat të lulëzojnë përsëri.

Vishnjat kohën e zakonshme të lulëzimit e kanë gjatë muajit prill dhe frutat piqen në muajin maj dhe qershor.

auto 41817532 767339980281150 4406910584868569088 n15370300451 - Vishnjet lulëzojnë për së dyti në Ferizaj

auto 41856500 1909308622489081 6418697614484570112 n15370300491 - Vishnjet lulëzojnë për së dyti në Ferizaj

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.