195004137 4134320956613708 6686463362095846601 n1 560x416 - Aktivitete të shumta po mbahen në kuadër të Ditëve të Kulturës në Ferizajt

Në kuadër të Ditëve të Kulturës, Njësia për Trashëgimi dhe Muze, ka organizuar një prezantim, temë trajtimi pati veshjet tradicionale të trevave shqiptare.

Hapjen zyrtare të këtij aktiviteteti e ka bërë drejtorja për Kulturë, Rini dhe Sport Xhemile Murati-Shabani, ndërkaq një ligjërate ka mbajtur dr.Drita Halimi Statovci profesoreshë universitare, e cila ishte së bashku dr.Zanita Halimi profesoreshë e antropologjisë.

Pjesë e kësaj ngjarje kulturore, ishte edhe rapsodi i njohur ferizajas Nazmi Hajdari i cili këndoi disa këngë folklorike me lahute, ndërsa organizatore e kësaj ngjarje ishte Makfire Demiri Sejdiu.

Ndërkaq sonte ne kuadër të Ditëve të Kulturës, ne teatrin e qytetit “Adriana” do të ketë shfaqje teatrale “Kontrolli dhe makina e dashurisë”, duke filluar nga ora 20:00.

196155351 4134320799947057 4410122072528146864 n1 - Aktivitete të shumta po mbahen në kuadër të Ditëve të Kulturës në Ferizajt

194282806 4134320883280382 1363069905400067640 n1 - Aktivitete të shumta po mbahen në kuadër të Ditëve të Kulturës në Ferizajt

194278675 4134320809947056 6638241585372893508 n1 - Aktivitete të shumta po mbahen në kuadër të Ditëve të Kulturës në Ferizajt

 

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.