arrestttK1 560x416 - Arrestohet një person i kërkuar në Kaçanik

Policia e Kosovës mëngjesin e sotëm ka arrestuar një person në Kaçanik, të kërkuar në bazë të Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale “shkaktim i rrezikut të përgjithshëm”, me dënim burgimi prej 14 muajsh.

Në një njoftim të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se deri tek arrestimi erdhën në bazë të një informacioni inteligjent.

“Stacioni policor në Kaçanik nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, në bazë të një informacioni inteligjent të pranuar, ka arritur që sot në ora 08:25 të arrestojë një person me inicialet B.D (M/K), 39 vjeçar. Ai ishte i kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj , për veprën penale ‘Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm’ me dënim burgimi prej katërmbëdhjetë (14) muajve”, thuhet në njoftim.

Pas kompletimit të dokumentacionit, i njëjti dërgohet në vuajtje të dënimit.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.