bufi i shkathte kaloi me saktesi ne hapesiren e ngushte mes kembeve te dy personave video 560x416 - Bufi i shkathtë kaloi me saktësi në hapësirën e ngushtë mes këmbëve të dy personave (Video)
bufi i shkathte kaloi me saktesi ne hapesiren e ngushte mes kembeve te dy personave video - Bufi i shkathtë kaloi me saktësi në hapësirën e ngushtë mes këmbëve të dy personave (Video)

David Dungas nga Market Harborough i Britanisë së Madhe, me ndihëm e dy personave që iu kërkoi të qëndronin pranë, ka treguar shkathtësinë që ka bufi.

Shpeza elastike, ka lëvizur me saktësi të madhe dhe kaloi nëpër hapësirën e ngushtë, që të kapët në krahun e tij, transmeton Telegrafi.

“Janë shpezë shumë atletike, kjo iu ndihmon që të hynë nëpër pjesë shumë të ngushta dhe të kapin prenë”, ka thënë Dungas, që është kultivues i këtyre shpezëve.

Bufët janë shumë të qetë dhe të ndrojtur, por gjuetar të mirë që veprojnë gjatë errësirës së natës. /Telegrafi/

[embedded content]

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.