buta ka leje te vozitjes se vetures por refuzon te vozite shkaku i disa aksidenteve ne te kaluaren 560x416 - Buta ka leje të vozitjes së veturës, por refuzon të vozitë shkaku i disa aksidenteve në të kaluarën
buta ka leje te vozitjes se vetures por refuzon te vozite shkaku i disa aksidenteve ne te kaluaren - Buta ka leje të vozitjes së veturës, por refuzon të vozitë shkaku i disa aksidenteve në të kaluarën

Thuajse në të gjitha këngët e tij në mes rreshtave apo edhe në klip përmend veturën e tipit BMW, por reperi i njohur shqiptar nga Ferizaj Buta ende vozitet me një Audi.

Buta që ishte mysafirë në emisionin “ShowRoom me Gentën” ka treguar se gjithmonë është vetëm pasagjerë dhe se nuk vozit vetë, ani patentë shoferin e kishte marrë në moshën 18 vjeç.

“Një Audi e kam por nuk e voziti unë. Lejen e kam marrë qysh 18 vjet më parë, ama i pata bë 3-4 ndeshje. Tash nuk më njohin si pasagjer. Bile bile shpesh edhe me taksi mundesh me më pa, kur se kam vëllanë me ardhur me më marr. Tash ngadalë duhet me u mësua prapë”, rrëfen Buta.

Reperi i njohur shqiptar Buta ende është larg që të arrij milionëshin e parë.

Lexo po ashtu:

Por, siç thotë ai në emisionin “ShowRoom me Gentë” ja ka vë vetës qëllim dhe se nuk mund ta shoh vetën drejt në sy në pasqyrë pa e arrit edhe këtë.

“Jo jo hala larg. Ka goxha punë me u bo, ama kam me bo ja qit vetës si qëllim. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.