Loading...

Gazetari Berat Buzhala, ka reaguar pas lajmit i cili i pushtoj rrjetet sociale në Kosovë, ku bahet fjale për një kosovare që shet një viç për t’i paguar obligimet bashkësisë islame në Vushtrri, për faktin që nuk i kryen ceremoninë mortore në rastin e vdekjes se nënës.

Buzhala përmes një statusi në Facebook, ka than se: pse bre bir me shit viçin ma para e kisha shitë Hoxhën, ia kanë zane ditën fukarasë që ma shumë i beson Hoxhës se sa Zotit.

Postimi i plotë:

Haj mozomakeq

Pse bre bir me e shite viçin per me e pagu hoxhen? Ma perpara e kisha shite hoxhen e kshtuzem per me e ble ni viç.

Bashkesia islame urgjentisht duhet me ia kthy paret, more allahu ftyren ia marrofte atij qe e ka bo kete kushtezim.

Po tash edhe kjo bote e padrejte. Ia kane nxane diten fukares, i cili beson ne hoxhen ma shume se ne Zotin.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Loading...Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.