detaje te telefonit te palosshem te samsung zbulohen javen e ardhshme 560x416 - Detaje të telefonit të palosshëm të Samsung zbulohen javën e ardhshme
detaje te telefonit te palosshem te samsung zbulohen javen e ardhshme - Detaje të telefonit të palosshëm të Samsung zbulohen javën e ardhshme

Samsung do të promovoj vetëm mënyrën se si telefoni i tyre i palosshëm do të punojë, javën e ardhshme – kompania ka konfirmuar, pasi mbështetet në faktorë të rinj për shtuar shitjet e pajisjeve.

Kompania për një kohë të gjatë ka qenë duke punuar në një telefon të palosshëm, i njohur përgjithësisht si Galaxy X, megjithëse saktësisht se si do të funksionojë dhe cilat avantazhe specifike që ofrojnë telefonat tradicional do të sjell, kanë qenë sekrete.

Ajo që dihet tashmë është se telefoni i palosshëm Samsung do të përfitojë nga aftësitë fleksibile të Samsung Display në panelet OLED.

Telefoni i palosshëm do të shfaqet në Konferencën Zhvilluese të Samsung 2018, SDC, e cila zhvillohet në San Francisko, javën e ardhshme.

Çka është e rëndësishme është se nuk do të jetë thjesht një demo harduerike, siç e kemi parë nga Samsung Display më parë.

Në vend të kësaj, do të ketë detaje se pse ne mund të gjejmë në fakt telefonat fleksibil më të përshtatshëm se telefonat e tanishëm. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.