dj blunt real 1 dhe nushi solidarizohen me te burgosurit mbajne koncert ne burgun e smrekonices ne vushtrri 560x416 - DJ Blunt, Real 1 dhe Nushi solidarizohen me të burgosurit, mbajnë koncert në burgun e Smrekonicës në Vushtrri

Muzika është për të gjithë, përfshirë edhe ata që për një arsye ose tjetër nuk e shijojnë lirinë.

Kjo ka bërë që tre reperët e njohur të estradës: DJ blunt, Real 1 dhe Nushi, të solidarizohen me të burgosurit në burgun e Smrekonicës në Vushtrri.

Treshja në fjalë kanë mbajtur një koncert atje, për t’iu dhuruar kështu një performancë live personave që nuk i shijojnë dot interpretimet e tilla jashtë burgut.

dj blunt real 1 dhe nushi solidarizohen me te burgosurit mbajne koncert ne burgun e smrekonices ne vushtrri - DJ Blunt, Real 1 dhe Nushi solidarizohen me të burgosurit, mbajnë koncert në burgun e Smrekonicës në Vushtrri

Blunt, Real 1 dhe Nushi vizituan të burgosurit e Smrekonicës në Vushtrri (Foto: Instagram)

Në disa fotografi të shpërndara në rrjetet sociale, Blunt dhe Real 1 (të njohur tashmë si ShaolinGang), shihen bashkë me reperin Nushi, teksa së bashku fotografohen me të burgosurit e Smrekonicës në Vushtrri.

Lexo po ashtu:

Këtë iniciativë, ata e kanë nisur në shenjë solidarizimi për t’iu ofruar muzikë të rinjve që vuajnë dënim.

dj blunt real 1 dhe nushi solidarizohen me te burgosurit mbajne koncert ne burgun e smrekonices ne vushtrri 1 - DJ Blunt, Real 1 dhe Nushi solidarizohen me të burgosurit, mbajnë koncert në burgun e Smrekonicës në Vushtrri

Reperi Nushi pozon me një nga fansat që vuan dënimin në burgun e Smrekonicës në Vushtrri (Foto: Instagram)

Ky gjest i tyre është përshëndetur nga fansat e shumtë, të cilët i kanë përgëzuar për iniciativën.

Përndryshe, të tre artistët këtë vit kanë qenë shumë aktiv në muzikë me prurje të reja. /Telegrafi/

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.