Nuk do ta besoni ku ka qenë Era Istrefi Foto1 560x416 - Era Istrefi nominohet për një çmim ndërkombëtar

Këngëtarja nga Prishtina, Era Istrefi e cila po shijon sukseset e saj në muzikë edhe jashtë vendit, është dominuar për një çmim të rëndësishëm në Brazil.

Era ka hyrë në garë për tu zgjedhur artistja më e mirë e re nga skena ndërkombëtare në Break Tudo Awards.

Kujtojmë se çmime si këto ndahen në Brazil për çdo vit, për artistët më të suksesshëm të vitit, ndërsa vetëm nominimi i Erës është një sukses i madh, pasi do të thotë se ajo ka qenë ndër artistet më të dëgjuara të vitit në këtë vend.

auto eraa 1536740620 805082215367459731 - Era Istrefi nominohet për një çmim ndërkombëtar

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.