w 25 560x416 - Ferizaj: Burri detyron gruan dhe fëmijët të largohen nga shtëpia, arrestohet

Një person në Ferizaj është arrestuar pasi i njëjti me armë e kishte kanosur bashkëshorten e tij, që ajo të largohet nga shtëpia së bashku me pesë fëmijët e saj.

Në raportin e policisë thuhet se nga i dyshuari është konfiskuar revolja e cila dyshohet të jetë përdoru për të kanosur viktimën. Është bastisur shtëpia e të dyshuarit dhe gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar pesë revole, një armë tytë gjatë me 12 fishekë, dy granata dore, një elektroshok dhe gjashtë thika.

Ndërsa me konsultim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i policisë:

ARMËMBAJTJE PA LEJE Ferizaj 16.02.2021 – 04:00. Është arrestuar i dyshuari mashkull  kosovar  pasi që i njëjti me armë e kishte kanosur bashkëshorten që të largohet prej shtëpisë së bashku me pesë fëmijët e saj. Nga i dyshuari është konfiskuar revolja e cila dyshohet të jetë përdoru për të kanosur viktimën. Është bastisur shtëpia e të dyshuarit dhe gjatë bastisjes janë gjetur dhe konfiskuar pesë revole, një armë tytë gjatë me 12 fishekë, dy granata dore, një elektroshok dhe gjashtë thika. Me konsultim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.