w 26 560x416 - Kaq vota mori ish drejtori i Policisë në Ferizaj

Ish drejtori i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ia kishte mësyer kandidaturës për deputet në zgjedhjet e 14 shkurti, pasi ju bashkua PDK-së.

Tash kanë dalur rezultatet në shumicën e qyteteve nga KQZ. Kësisoj janë bërë publike edhe votat e PDK-së në komunë e Ferizajt.

Partia Demokratike e Kosovës është renditur subjekti i dytë në Ferizaj me 11.439 vota apo 21.99%.

Qalaj në Ferizaj ka arritur të marrë 2 mijë e 403 vota, ndonëse mbante numrin 13 në listën për deputet.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.