w 69 560x416 - Ferizaj fiton kryendeshjen

Kampioni i Kosovës, Ferizaj, ka fituar kryendeshjen me rezultat 3:1 kundër Prishtina Volley, në kuadër të javës së parë të elitës së volejbollit të Kosovës (meshkujt).

Ndeshje e mirë mes këtyre dy skuadrave, por ferizajasit treguan përqendrim më shumë dhe ia dolën të startojnë me fitoren në hapje të kampionatit, në takimin që u zhvillua në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj. Ndeshje me rivalitet u zhvillua mes Ulpianës nga Lipjanit dhe Vëllaznimit nga Gjakova, që u fitua nga lipjanasit me rezultat të ngushtë 3:2.

Java e parë-meshkujt
Peja-Drenica 3:0
Theranda-AS Vushtrria 3:0
Ulpiana-Vëllaznimi 3:2
Ferizaj-Prishtina Volley 3:1
Drita-Prishtina 3:0

ferizaj fiton kryendeshjen 5f8ca15ee7be2 - Ferizaj fiton kryendeshjen

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.