auto 13feriz15368442541 560x416 - Ferizaj gati për aksionin e gjerë “Ta pastrojmë Kosovën”

Komuna e Ferizajt është gati për aksionin, i cili fillon më 15 shtator e zgjat deri për pastrimin e Kosovës. Kjo u konfirmua në takimin e parë të task forcës për koordinimin e aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”, që u mbajt sot.


Kryetari i Ferizajt, Agim Aliu përmendi se në këtë komunë përmes aksioneve kolektive janë eliminuar mbi 100 deponi ilegale të mbeturinave. Në anën tjetër, drejtori i Drejtorisë së Shërbimeve Publike dhe Emergjencë, Arben Halili prezantoi Planin operativ të aksionit “Ta pastrojmë Kosovën”, i cili do të nisë më datë 15 shtator. Ky aksion do të realizohet në gjithë territorin e Ferizajt, ndërsa janë të përfshira të gjitha institucionet publike të Komunës.

e ndërmarrjeve publike thanë se janë në gjendje gatishmëri dhe ka një mobilizim të shtuar si në planin njerëzor ashtu edhe në atë teknik përkitazi me këtë aktivitet.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.