arrestime p euml r prostitucion dhe ngacmime t euml femrave hd 780x439 650x3581 560x358 - Arrestohet një i dyshuar në Ferizaj për posedim të paautorizuar të armëve

Drejtoria Rajonale në Ferizaj ka njoftuar se ka pranuar informata nga tereni se të dyshuarit A.V. dhe R.V. mund të kenë në posedim armë të paautorizuara. Hetuesit policor nga stacioni policor Hani i Elezit, kanë ndërmarrë veprimet e duhura policore me ç’rast kanë gjetur dhe konfiskuar:– 2 armë të gjata AK-47 me një karikator
– 2 armë të gjata M-48 prodhim jugosllav
– 1 armë e gjatë M-67

– 1 armë e gjatë gjysmë automatikëTë gjitha armët kanë qenë të zbrazëta-pa municion dhe të njëjtat janë gjetur të groposura në tokë në tri lokacione.Prokuroria Themelore në Ferizaj pas konsultimit me prokurorin e shtetit, i dyshuari A.V. dërgohet në mbajtje për 48 orë, ndërsa i dyshuari tjetër lirohet në procedurë të rregullt.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.