Ferizaj1 560x363 - Ferizaj, Handikos pranon zhvendosjes e përkohshme (VIDEO)

Parcela ku gjendet objekti i organizatave Handikos dhe Handifer në Ferizaj, është përfshirë në projektin e komunës së këtij qyteti.

Ata pranojnë zhvendosjen e përkohshme nga ky objekt, veçse kërkojnë nga komuna e Ferizajt që tu bëhet zgjidhje.

Kronikë nga gazetari Drin Demiri.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.