Covid1 560x416 - Ferizaj me 35 raste aktive me COVID-19

Në Prishtinë janë 66 raste aktive me koronavirus, ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Pas kryeqytetit, radhitet Ferizaj me 35 raste, pasuar nga Prizreni me 28, Gjilani 21, Klina 21, Kaçaniku 16 dhe Malisheva 15 raste aktive.

Sipas MSH-së, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 10 raste pozitive me koronavirus.

Aktualisht numri i rasteve aktive është 324.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.