1234 560x416 - Ferizaj rekord me numrin e të shëruarve

Komuna e Ferizajt prinë sa i përket personave të infektuar me Covid-19. Megjithatë numri i të shëruarve në këtë komunë është duke u rritur, nga 98 persona sa janë të infektuar 73 persona tashmë janë shëruar.

Detaje për gjendjen në Ferizaj ka dhënë për Gazetën Expressm kreu i komunës, Agim Aliu.

“Gjendja në komunën tonë ëhstë e mirë. Sot presim që listëst së të shëruarve në Ferizaj t’i shtohen edhe 9 persona të cilët do të testohen në testimin e dytë. Numri i të shëruarve në Ferizaj pritet të shkojë mbi 90 persona të tjerë.

Bëje LIKE dhe merr lajmin e fundit nga Ferizaj24:

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.