vrasja ne krushe1 560x314 - Vritet një person në magjistralen Prishtinë-Ferizaj

Rreth orës 07:30 ka ndodhur një plagosje me armë zjarri në rrugën Prishtinë-Ferizaj.

Si pasojë e plagosjes një person ka vdekur.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës Flora Ahmeti.

“Viktima me inicialet A.S,nuk ka mundur të ju mbijetoi plagëve nga arma e zjarrit. Vdekjen e ka konstatuar ekipi mjekësor i QKUK-së. Lidhur me rastin janë arrestuar dy persona dhe është konfiskuar një armë që dyshohet të jetë përdorur në rast”.

Ahmeti shtoi se hetuesit policor janë duke punuar për të ndriçauar rrethanat ë kanë të bëjnë me rastin.

Aktualisht hetuesit policor, janë duke punuar për të ndriçuar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin, i cili nga ana e Prokurorit të shtetit është cilësuar si “Vrasje e rëndë”.