grr1 560x416 - Ferizaj, shpërthen garanata, plagoset 13 vjecari

FERIZAJ- një fëmijë 13 vjecar ka mbetur i plagosur pas shpërthimit të një bombe në ferizaj. Nga shpërthimi i bombës janë dëmtuar edhe tre makina dhe janë thyer xhamat e dy shtëpive.
Policia lokale bën të ditur se se persona ende të panjohur dhe për motive të pasqaruara, kanë hedhur një granatë dore para shtëpisë së banorit M.L.
Ende nuk ka asnjë person të arrestuar ndërsa po hetohet për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin e autorëve.

Përmbajtjet që i merr Ferizaj24 nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.
Ferizaj24 botohet në www.ferizaj24.info dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.